Kerstmarkt Charleroi 2026 Village de Noël de Charleroi Vlag BE

vr 20 nov. 2026 – zo 3 jan. 2027

Kerstmarkt IJsbaan Winterevenement

Village de Noël de Charleroi: kerstmarkt en winterse attracties

Het Village de Noël de Charleroi is een groot kerstdorp in het centrum van de Waalse stad Charleroi. Tijdens de eindejaarsperiode veranderen de Place de la Digue, Place Verte en omliggende winkelstraten in een winterse ontmoetingsplaats met houten kerstchalets, feestelijke verlichting, lekkernijen en activiteiten voor jong en oud.

Wat is er te doen op de kerstmarkt van Charleroi?

De kerstmarkt bestaat uit tientallen chalets met een gevarieerd aanbod van ambachtelijke producten, originele kerstgeschenken en winterse specialiteiten. Bezoekers kunnen langs de verkoopkraampjes wandelen en kennismaken met verschillende standhouders. De Place de la Digue vormt een belangrijk onderdeel van het kerstdorp, met een combinatie van kerstmarkt, horeca en winterse gezelligheid.

Wat kun je eten en drinken tijdens Village de Noël?

Bij de chalets zijn uiteenlopende hapjes en drankjes verkrijgbaar, waaronder warme wijn, wafels, pannenkoeken en andere winterse lekkernijen. Op de Place de la Digue hoort ook een centraal horecachalet met overdekt terras bij het winteraanbod. Daarmee is het kerstdorp niet alleen een bestemming om kerstcadeaus te zoeken, maar ook een plek om samen te komen.

Kun je schaatsen tijdens Winter in Charleroi?

Een bekende attractie van het kerstdorp is de tijdelijke schaatsbaan op de Place Verte. Deze vormt een afzonderlijk onderdeel van het winterevenement. Tijdens eerdere edities werd de schaatsbaan gecombineerd met een ijsparcours en winterse decoraties. Voor het schaatsen gelden afzonderlijke tarieven en openingstijden, die per editie worden bekendgemaakt.

Zijn er winterattracties en activiteiten voor kinderen?

Village de Noël richt zich ook op gezinnen met kinderen. Het programma omvat doorgaans draaimolens, kinderactiviteiten en winterse animatie. Daarnaast kunnen er feestelijke optredens en ontmoetingen met de Kerstman plaatsvinden. De exacte activiteiten verschillen per editie.

Waar vindt de kerstmarkt van Charleroi plaats?

Het kerstdorp strekt zich uit over meerdere locaties in de benedenstad van Charleroi. De Place de la Digue vormt een belangrijk centrum voor de kerstchalets en winterhoreca, terwijl de Place Verte onder meer bekendstaat als locatie van de schaatsbaan. Ook de omliggende winkelstraten worden tijdens de eindejaarsperiode feestelijk aangekleed.

Is Village de Noël de Charleroi gratis toegankelijk?

Bezoekers kunnen vrij door het openbare kerstmarktgebied wandelen. Voor schaatsen, kermisattracties, eten, drinken en aankopen bij de standhouders gelden afzonderlijke prijzen.

Winterevenementen.nu is niet de organisator van dit evenement. Deze pagina is een onafhankelijk informatieoverzicht. Controleer voor vertrek altijd via officiële kanalen of de informatie nog actueel is.
Kerstmarkt begint over
—
dagen
:
—
uren
:
—
min
:
—
sec
* Indien geen openingsuren bij Winterevenementen.nu bekend zijn, wordt als starttijd automatisch 13:00u gekozen.
Waarom deze advertenties op Winterevenementen.nu?

Praktische informatie

Evenementdata
vr 20 nov. 2026 – zo 3 jan. 2027
Evenement
Village de Noël de Charleroi
Locatie
Place de la Digue en Place Verte, Place de la Digue, 6000 Charleroi
Parkeren & bereikbaarheid

Overnachten in de buurt

Wil je na een gezellige dag op de kermis niet meteen naar huis? Bekijk hotels, appartementen en andere accommodaties in de buurt. De getoonde prijzen zijn voor 2 personen en 1 overnachting. Pas het aantal personen, de data en andere wensen aan in de kaart hieronder.

Accommodaties in de buurt worden geladen zodra dit blok in beeld komt.

Controleer voor het boeken altijd zelf de actuele data, locatie en openingstijden van de kermis. Kermis.nu besteedt veel zorg aan de informatie, maar wijzigingen kunnen voorkomen.

Waar is Village de Noël de Charleroi in Charleroi?

Hier vind je de locatie van deze kerstmarkt en kun je direct je route bepalen.

Hoe bereik ik Village de Noël de Charleroi in Charleroi en waar kan ik parkeren?

Hoe bereik je Village de Noël de Charleroi?

De kerstmarkt vindt plaats in de benedenstad van Charleroi, verspreid over de Place de la Digue, Place Verte en omliggende winkelstraten.

Waar kun je parkeren bij de kerstmarkt?

Onder de Place de la Digue bevindt zich een ondergrondse parkeergarage. Ook onder de Place Verte ligt parkeergelegenheid bij het winkelcomplex Rive Gauche. Controleer vooraf de actuele tarieven en de bereikbaarheid tijdens het evenement.

Hoe kom je met het openbaar vervoer?

Het kerstdorp ligt in het centrum van Charleroi en is bereikbaar met het openbaar vervoer. Vanaf station Charleroi-Central kunnen bezoekers te voet naar de Place Verte en de overige evenementlocaties wandelen.